b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2012 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2012 dobrovoľnícky pracovali.

3.V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené položky na poukázanie 2% (3%) z dane v prospech Asociácie Handycapovaných. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť, nájdete „Tu“, alebo kliknite na tlačidlo „Kontakty“.

4.Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2013) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

5.Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali, v prospech Asociácie Handycapovaných.
 
Poznámka:
Fyzické osoby poukazujú v roku 2013 2% z dane, pričom dobrovoľníci môžu poukázať až 3% z dane!
Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie Vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.
Okrem daňového priznania už nepodávate na poukázanie 2% z dane žiadne iné tlačivo, čiže ani samotné tlačivo Vyhlásenia pre fyzické osoby už nepodávate.
IČO prijímateľa sa do položiek vypisuje zľava
Ak organizácia nemá uvedené SID, tak kolónku na SID nechajte  prázdnu

 
Our website is protected by DMC Firewall!